Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Czy wyświetlacz powinien się wyłączyć?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Czy wyświetlacz powinien się wyłączyć?

    Pozdro dla czarnej OII na felgach 100 edition z podkładkami pod tablicami przód i tył oraz z identyfikatorem pewnego osiedla widzianej we wtorek 27.03. pod Centrum Kongresowym w Akademii Rolniczej na 29-go Listopada około godz. 18.30

  • #2
    [O1] Czy wyświetlacz powinien się wyłączyć?

    Witam,
    czy po zamknięciu samochodu (kluczykiem lub pilotem) powinien wyłączyć się wyświetlacz z przebiegiem całkowitym i bieżącym? U mnie po zamknięciu świeci się cały czas i pokazuje przebiegi. Tak samo jest z zegarkiem.

    Jeżeli powinien się wyłączyć to co może być nie tak? Ustawienia w komputerze czy jakiś wyłącznik?

    Dzięki i pozdrawiam!

    Komentarz


    • #3
      Jest prawidłowo.
      Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

      Komentarz


      • #4
        Szczególnie dla świeżych posiadaczy O1 - to rzeczywiście, takie działanie może wydawać się bez sensu - po co ktoś ma widzieć przebieg przez szybkę?
        No ale tak to jest - przyzwyczaisz się.

        Komentarz


        • #5
          Też sobie zadawałem to pytanie po zakupie auta. Odpowiem trywialnie "ten typ tak ma" :diabelski_usmiech

          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

          Komentarz


          • #6
            Re: Czy wyświetlacz powinien się wyłączyć?

            Zamieszczone przez QW3RTY
            Witam,
            czy po zamknięciu samochodu (kluczykiem lub pilotem) powinien wyłączyć się wyświetlacz z przebiegiem całkowitym i bieżącym? U mnie po zamknięciu świeci się cały czas i pokazuje przebiegi. Tak samo jest z zegarkiem.

            Jeżeli powinien się wyłączyć to co może być nie tak? Ustawienia w komputerze czy jakiś wyłącznik?

            Dzięki i pozdrawiam!
            gdyby nie pokazywało.....to by byl problem :diabelski_usmiech
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              Dzięki za odpowiedź.

              Komentarz


              • #8
                Przyłączam się do pytania - Octavia II, 2008, bez Maxi-Dot.

                Wczoraj zwróciłem uwagę, że wyświetlacz przez cały czas (po zamknięciu z pilota i prawie godzinnym postoju) pokazuje czas i przebieg całkowity. Uderzyło mnie to. Samochód mam 3.5 roku i generalnie jestem spostrzegawczy - wydaje mi się, że wcześniej tak nie było... Poza tym stan obecny nie podoba mi się ze względu na ułatwienie dla potencjalnych złodziei (mam raczej nieduży przebieg). Czy faktycznie "ten typ tak ma" [O2], czy ew. da to się zmienić?

                M.
                666 4U

                Komentarz


                • #9
                  Chyba się nie boicie co sobie ludzie pomyślą o przebiegach waszych bolidów? :diabelski_usmiech
                  Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                  "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                  Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                  Komentarz


                  • #10
                    zepter00, dokładnie :lol:
                    W starszych autach gdzie nie było wyświetlaczy elektronicznych, tylko rolki z cyferkami, przebieg był widoczny od wyjechania z salonu aż po złom i NIKT nie miał z tym problemów. Teraz wszyscy drażliwi bo im cyferki jakies widać na blacie. Bo może złodziej zobaczy, bo sąsiad zobaczy... Napewno złodziej będzie się sugerował przebiegiem przy kradzieży :roll: , a sąsiedzi chodzą po parkingach i spisuja liczniki do zeszytu żeby wiedziec że pan kowalski z II piętra ma już w swoim Passacie 220kkm i że to już sztrucel, a pani Halina z parteru w swoim Matizie ma dopiero 50kkm.

                    Oj...ludzie, ludzie....pryszcze na dupie też was tak obsorbują?


                    Co do O1 to widać przebieg dzienny i całkowity cały czas, nawet po zamknięciu auta. Bodajże w latach 98-00 wychodziły Octavie które miały wyświetlacz taki jak A4, czyli czarne tło i czerwone cyferki, i tam się przebieg przestawał wyświetlać po zamknięciu auta. U paru klientów w dziale "nasze auta" widziałem takie wyświetlacze i w rzeczywistości też miałem z takim do czynienia, co mnie kapkę ździwiło, gdyż z początku myślałem że to jakiś mod, a okazuje się że do Octavii tez takie wkładali fabrycznie. Większość jednak ma jasne tło i czarne cyferki, tak jak w elektronicznycznym zegarku na rękę.
                    Artur

                    Komentarz


                    • #11
                      Tyle pie...lenia, a konkretnej odpowiedzi jak nie było tak nie ma. :?

                      M.
                      666 4U

                      Komentarz


                      • #12
                        beaviso, konkretna odpowiedź już padła (jak i kilka nad nią):

                        Co do O1 to widać przebieg dzienny i całkowity cały czas, nawet po zamknięciu auta.

                        W Octavii 2 po wyjęciu kluczyka widac przebieg ogólny i zegarek. Więc drżyj przed złodziejstwem :diabelski_usmiech
                        Artur

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzięki. Ale sam sobie się dziwię, że przez 3.5 roku "cackania się" z samochodem, zaglądania, oglądania, obwąchiwania, nie zwróciłem na to uwagi i... nadal nie jestem w 100% przekonany

                          M.
                          666 4U

                          Komentarz


                          • #14
                            beaviso, spoko, ja dla przykładu po ponad roku dostrzegłem u siebie taki bajer jak domykanie szyb z kluczyka i tez stałem z niedowierzaniem i patrzałem jak szyby się automatycznie domykają jak przytrzymam kluczyk w zamku w pozycji zamykającej. Ze trzy dni chodziłem trawiąc to odkrycie i mówiąc do siebie w duchu "ooo ja głupia pała!, nawet nie wiedziałem że mam taki fajny gadżet"

                            Całe zycie się uczymy, choć akurat jestem w stanie zrozumiec Twoje zaskoczenie. Mając cos "przed oczami" dostrzec to po 3,5 roku :wink:
                            Artur

                            Komentarz


                            • #15
                              Szyby jeżdzą nawet po przytrzymaniu przycisku na pilocie Przynajmniej w O2. A że jeżdzą w górę, to się domyślałem, ale ostatnio odkryłem, że nawet opuszczają się - niosłem spory pakunek do bagażnika, przykucnąłem z tym ciężarem na dłużej, a wtedy przycisnął się przycisk na pilocie w kieszeni, bez mojej wiedzy. Octa powitała mnie zjazdem wszystkich szybek

                              M.
                              666 4U

                              Komentarz


                              • #16
                                też tak miałem, bardzo fajna rzecz
                                Idziesz do auta w lecie gdy żar się leje z nieba i z daleka otwierasz szybki
                                Wsiadasz, a tu już "przewiane" - pozostaje włączyć delikatnie klimę i jazda
                                była O1 1,6 102 KM
                                była O1 1,9 TDI 90 KM
                                była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
                                był Citroen Berlingo 1,6 HDI
                                jest Ford Tourneo Courier

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X